Burç Yorumları Cinsellik Derslerim Diziler Filmler Fıkralar Güzel Sözler Haberler Hikayeler Kitap Özetleri Meslekler ve Özellikleri Msn Messenger Okey Dünyası OSYM- OSS Oyunlar Programlar Resimler Rüya Tabirleri Sağlık Script Hakkında Tavla Oyna Turkiye Okey Videolar Webmaster Yemek Tarifleri Önemli Haberler Şarkı Sözleri Şiirler

Tesiste Siz, Sporda Biz Üstünüz

Okunma

4927

2013’te kış oyunlarına ev sahipliği yapacak Slovenya Delegasyon Başkanı Vogrinec’ten Erzurum’a büyük övgü. 

04.02.2011-ERZURUM 2011 MEDYA-25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları tüm hızıyla devam ediyor. 26. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’na ev sahipliği yapacak Slovenya’nın Delegasyon Başkanı Tone Vogrinec’ten Erzurum’a büyük övgü. Slovenya’nın Maribor kentinde 2013 yılında düzenlenecek kış oyunları öncesinde Erzurum’daki organizasyonu değerlendiren Vogrinec, ‘’Türkiye’yi takip edebilmek imkansız. Kış sporlarında tecrübemiz var ama organizasyon ve tesis konusunda bizden çok iyisiniz’’ dedi. 
DEVLET DESTEĞİ İNANILMAZ 
Slovenya’nın nüfus ve tesis bakımından Erzurum’la karşılaştırılamayacağını belirten Tone Vogrinec, ‘’Devletin Erzurum’a verdiği destek inanılmaz. Tesisleşme konusunda bu anlamda size yetişemeyiz. Bizim devlet desteğimiz çok az’’ dedi. Vogrinec, Erzurum’daki tesisler içerisinde en çok Türk Telekom Atlama Kuleleri ve Erzurum Şehir Stadı’ndan etkilendiğini belirterek, ‘’Erzurum’da müsabakaların gerçekleştirildiği tesisler şehir merkezi içerisinde. Özellikle atlama kuleleri inanılmaz. Maribor’da atlama kulelerine araçla 1 saat yolculuktan sonra ulaşabiliyorsunuz’’ dedi. Erzurum’un kış oyunlarını düzenleyerek olimpiyatlar için önemli bir adım attığını vurgulayan Vogrinec, ‘’Olimpiyat yarışı çok zorlu bir süreçtir. Aday olan ülkelerin hepsi birbirinden zorludur. Erzurum teorik olarak olimpiyat düzenleyebilir. Kış oyunları bu anlamda Türkiye’ye önemli tecrübe kazandıracak’’ dedi.

Yorumlar

 

Copyright © 2011 Tüm Haklarım Saklıdır!!! Okey Oyna Canlı Okey Sitemap